Dev Alman bankası açıkladı: Bitcoin çöküyor mu?

Bitcoin, 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 65’lik bir artışla 73 bin dolar seviyesine yükselerek geçen senenin en çok kazandıran yatırım aracı oldu. abcgazetesi’nden Merve Yıldırım haberine göre, Ancak Alman Yatırım Bankası Deutsche Bank tarafından yapılan bir ankete göre, Bitcoin’in geleceği hakkındaki beklentiler oldukça çeşitlilik gösteriyor.

BEKLENTİLER VE ENDİŞELER

Ankete katılanların üçte birinden fazlası, dünyanın en büyük kripto para biriminin yıl sonuna kadar 20 bin doların altına düşeceğini öngörüyor. Bu durum gerçekleşirse, Bitcoin’in mevcut değerinden ortalama olarak 50 bin doların altına gerileyerek 2022’deki düşük seviyelere döneceği tahmin ediliyor.

BİTCOİN’İN GELECEĞİ VE İNANÇLAR

Son dönemdeki sert yükselişe rağmen, Bitcoin’in 75 bin doların üzerine çıkacağına inananların oranı oldukça az. Ankete katılanların yalnızca yüzde 10’u, Bitcoin’in bu yılın aralık ayı sonunda 75 bin doların üzerinde olacağını öngörüyor. Ayrıca, katılımcıların önemli bir kısmı, yakın bir gelecekte Bitcoin’in gelişeceğine inanırken, yüzde 38’i Bitcoin’in yok olacağı görüşünde.

GÜNCEL DURUM VE FİYAT DEĞİŞİMLERİ

Bu sabah Bitcoin, ortalama yüzde 1,4’lük bir düşüşle 70 bin 700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Mart ortasında 73 bin 798 dolar ile zirve yapan Bitcoin’in değerindeki dalgalanmalar, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x